Postet nga: policia e shtetit

Aksion i gjerë i Policisë kundër lojërave të fatit, arrestohen tre persona

Policia shqiptare ka njoftuar se gjatë një aksioni kundër lojërave të fatit ka arritur të identifikojë dhe ndalojë tre shtetas shqiptarë ën Krujë, njëri prej tyre pronar ...

Vret prindërit e gruas, pastaj qëllon veten

Tre persona kanë vdekur mëngjesin e sotëm në zonën e Unazës së Re tek rruga “Kristaq Mone” në Tiranë.

Arrestohen dy persona për prodhim dhe shitje të narkotikëve

Dy persona janë arrestuar dje nga Policia e Shtetit në Shqipëri nën dyshimin për kryerjen e veprës penale “prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike ...

Arrestohen dy persona, u kapën me kanabis

Një operacion policor i koduar “Open” vuri në pranga dy shtetas shqiptar për veprën penale prodhim dhe shitje lëndësh narkotike e kryer në bashkëpunim.

Arrestohen 6 persona, mes tyre zyrtarë të policisë pasi mundësuan arrtisjen e një serbi

Gjashtë persona janë vënë në prangat e policisë së Kukësit, pasi lejuan arratisjen e një serbi i cili mbahej në arrest shtëpie në Kukës.

Kthehet në Shqipëri policja që humbi gishtat në protestë, pritet si heroinë

Ina Nuka, pjestare e Policisë së Shqipërisë e cila mbeti e plagosur në protestën e 22 nëtorit para Parlamenit të Shqipërisë, është kthyer mbrëmë në Tiranë, ...

Arrestohet për shitje të mishit dhe qumështit pa licencë

Një pronar i një lokali në Tiranë është arrestuar nga policia për shitje të produkteve të mishit dhe qumështit, pa licencë.

Policia dhe qytetarët shpëtojnë një grua nga mbytja në lumin Seman

Policia shqiptare në bashkëpunim me qytetarët ia kanë dalë të shpëtojnë një grua të cilën po e merrte rrjedha e lumit.