Postet nga: policia e shtetit

Policia e Shqipërisë sekuestron mbi 28 mijë euro nga dy shtetas kosovarë në Morinë

Policia e Shtetit të Shqipërisë ka njoftuar se dy shtetasve kosovarë, njërit 24 vjeç dhe tjetrit 20 vjeç, nga Gjilani, u janë sekuestruar 28 mijë e 500 euro.

Shtetasi shqiptar ekstradohet nga Spanja në Shqipëri, akuzohet për vrasje në tentativë

Policia spanjolle ka arritur të kap dhe ekstradojë për në Shqipëri 41-vjeçarin M.K., i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje në tentativë ...

Paketonte kanabisin në formë çokollate, arrestohet 28-vjeçari në Durrës

Një 28-vjeçar është arrestuar për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike në Durrës.

Samiti i BE-së në Tiranë, Policia ka marrë masat për garantimin e rendit publik

Policia e Shtetit në Shqipëri ka marrë masat e nevojshme për garantimin e rendit publik gjatë Samitit të Bashkim Evropian që do të mbahet me 6 dhjetor në Tiranë.

Operacioni i Policisë së Shtetit, konfiskohen 10 kilogram kanabis- Pamje

Dy persona u arrestuan pasi u kapën në flagrancë duke transportuar lëndë narkotike të llojit kanabis më saktësisht 10 kilogram.

Pamje nga operacioni i sekuestrimit të 430 kilogramëve kokainë në Fier (VIDEO)

Në 20 paleta me sasi prej rreth 24 tonë ‘pleh artificial’ që u sekuestruan nga Policia e Shtetit në Shqipëri ka dyshime të bazuara që gjenden rreth 430 kilogramë lëndë narkotike ...

Pas 16 orësh kërkim, policia gjen trupat e babait dhe të birit që i mori rrjedha e ujit në Shkodër - VIDEO

Policia e Shqipërisë ka njoftuar se pas 16 orësh kërkimi, u bë e mundur gjetja e dy trupave (babë e bir) në Malësi të Madhe të Shkodrë...

Policia e Shtetit arreston të dyshuarit për vjedhje nën kërcënimin e armës në një banesë

Mëngjesin e ditës së djeshme Policia e Shtetit është njoftuar për një vjedhje me dhunë në një banesë në fshatin Klos, Mallakastër.