Postet nga: Policia e rajonit te Prizrenit

Punëtori e punëdhënësi përleshen për çështje të pagesës

Tre persona janë lënduar pasi janë përleshur mes vete, ka bërë të ditur Policia e Rajonit të Prizrenit me anë të një njoftimi.

Suharekë, inskenoi grabitjen e armatosur shkaku i borxhit

Një rast i një grabitjeje të armatosur ku u grabitën 1 mijë e 600 euro, doli se ishte inskenuar.

Vdes motoristi i aksidentuar

Policia ka njoftuar se motoristi i cili ka pësuar aksident tetë ditë më parë ka vdekur si pasojë e lëndimeve të marra.

Arrestohen vëllezërit e arratisur në Prizren

Dy vëllezërit me inicialet F. S dhe B. S të cilët ishin në arrati që një muaj janë arrestuar nga ana e policisë.

Policia në Prizren konfiskon armë e mjete policore

Policia e Rajonit të Prizrenit, në dy raste të ndara ka sekuestruar armë të mbajtura pa leje.

Plagoset një person në Prizren

Një person është plagosur në Prizren gjatë ditës së sotme në Prizren.

Detaje të reja nga Policia për gjuajtjet me armë në Prizren

Disa ditë më parë ishte raportuar për disa të shtëna me armë në Komunën e Prizrenit.

Katër sulme e pengime ndaj personave zyrtarë në 24 orët e fundit

Policia ka njoftuar përmes raportit ditor se në 24 orët e fundit janë raportuar katër raste të pengimit të personave zyrtarë.