Postet nga: Policia e rajonit te Prishtines

Brenda dy javëve në rajonin e Prishtinës u sekuestron 38 armë zjarri, 10 prej tyre në ahengje familjare

Që nga data 1 gusht deri më sot, Policia e Rajonit të Prishtinës ka sekuestruar 38 armë zjarri, prej të cilave 10 dyshohet të jenë përdorur në ahengje familjare.

Aksident në magjistralen Prishtinë- Gjilan, katër të lënduar

Katër persona kanë marrë lëndime në një aksident që ka ndodhur në rrugën magjistrale Prishtinë- Gjilan në afërsi të fshatit Mramor.

Prishtinë - Katër raste të vjedhjeve për 24 orët e fundit

Katër vjedhje dy nga to të rënda, janë raportuar në 24 orët e fundit në raportin policor në rajonin e Prishtinës.

Rrahje mes një burri e tri grave në Prishtinë

Katër persona janë përfshirë në një rrahje e cila ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në Prishtinë.

Tenton ta sulmojë një person, i dyshuari dërgohet në spitalin psikiatrik

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme për veprën penale kanosje.

Arrestohet në flagrancë inspektori i Prishtinës me 12 mijë euro të dyshuara si ryshfet për një ndërtim

Një inspektor është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prishtinë nën dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe marrje ryshfeti.

Arrestohet një grua pasi kërcënoi një burrë përmes rrjeteve sociale

Policia e Kosovës ka arrestuar një grua për veprën penale kërcënim.

Policia jep detaje për djegien e veturës në Prishtinë

Një veturë para disa minutash është kapluar nga flakët në afërsi të Mensës së Studentëve.