Postet nga: Policia e Kosoves

Tentim vrasje në Podujevë

Një vrasje në tentativë është regjistuar dje rreth orës 02:25 në Parkun e Qytetit në Podujevë.

E mitura raporton në polici se u keqtrajtua nga burri që po bashkëjetonte

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se nga data 15 korrik një e mitur ishte raportuar si e zhdukur.

Vdes në QKUK një i burgosur i Dubravës, policia nis hetimet

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në klinikën e QKUK-së ka vdekur një burrë i cili ka qenë në vuajtje të dënimit në Qendrën Korrektuese ...

Policia jep detaje për aksidentin ku u rrokullis një veturë në Prishtinë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksidentin e ndodhur para pak orësh në kryqëzmin që lidh rrugën “Bajram Kelmendi” me atë “Mustafë Hoxha” ...

Vdes një 19-vjeçar në Ferizaj, dyshohet se ra nga kati i 9-të i ndërtesës

Një 19-vjeçar ka vdekur sot në Ferizaj, ai dyshohet se ka rënë nga kati i 9 i një ndërtese në rrugën “Sali Çeku”.

Policia e Kosovës blen 10 qen zyrtarë, 5 mijë euro një

Në muajin e kaluar, institucioni i zbatimit të ligjit në vend, Policia e Kosovës, ka blerë gjithsej 10 qen zyrtarë në vlerë 54 mijë euro.

Zubin Potok, në gjendje të dehur dëmton karriget dhe tavolinat e restorantit

Policia e Kosovës njofton se pas marrjes së informatës për një përleshje në një restorant, në mes të disa personave, ka dalë në vendin e ngjarjes ...

Gjakovë, mbushi veturën me derivate me 500 euro false

Një burrë në Gjakovë edhe ankuar se dje një person i panjohur e ka furnizuar veturën me derivate dhe pagesën e ka kryer me një kartëmonedhë prej 500 ...