Postet nga: Policia e Kosoves

Qytetari nga Shqipëria i ofroi 10 euro policit në Aeroport, arrestohet

Policia e Kosovës nga arrestuar një shtetas të Shqipërisë në aeroportin e Prishtinës, ‘Adem Jashari’ deri sa i njëjti ishte duke kaluar kontrollin kufitar për ...

Mashtrimet me bileta, arrestohet një i dyshuar

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Pejë pasi dyshohet se ka mashtruar disa qytetarë duke iu rezervuar bileta udhëtimi me aeroplan vetëm në njërin ...

Voziti 106 km/h në zonën e 40 km/h, shoferit i merret leja për 1 vit

Policia e Kosovës në Mitrovicë ka vendosur gjobë dhe masa mbrojtëse ndaj një shoferi, i cili në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 40km/h, e ...

Gjashtë raste të dhunës në familje në Kosovë në 24 orët e fundit

Gjashtë raste të dhunës në familje janë raportuar në Policinë e Kosovës në 24 orët e fundit.

Arrestohet një 22-vjeçare për plagosjen e Vali Corleones

Policia e Kosovës ka arrestuar një 22-vjeçare, e cila dyshohet se e ka plagosur me armë zjarri Vali Corleonen.

Arrestohet një burrë në Gjakovë për dëmtim të vulave zyrtare

Një burrë është arrestuar pasi që ka dëmtuar vulat zyrtare të cilat ishin vendosur nga inspektorët komunal në lokalin e tij.

Kapen 27 kg marihuanë në Mramor të Prishtinës, arrestohet një person

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në fshatin Mramor të Prishtinës pasi në veturën e të njëjtit janë gjetur dhe konfiskuar 27 kilogramë marihuanë.

Janar-korrik, 64 persona kanë vdekur në aksidentet e trafikut në Kosovë

Sipas të dhënave të Policisë së Kosovës, në shtatë muajt e parë të vitit 2022, 64 persona kanë vdekur në 55 aksidente me fatalitet që kanë ndodhur në të gjithë territorin ...