Postet nga: policia e koosves

Gjilan, dy persona ia grabitin çantën një gruaje

Një gruaje dje në Gjilan dy persona të panjohur ia kanë grabitur çantën e dorës me para të gatshme dhe gjësende personale

Tre të lënduar në aksidentin në rrugën Prishtinë-Podujevë - VIDEO

Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Prishtinë – Podujevë. Tre persona mbetën  të lënduar nga ky aksident, ka bërë të ditur ...

Bixhozi ilegal, arrestohen 30 persona

Janë raportuar pesë raste të organizimit të lojërave të fatit në 24-të orët e fundit në 3 qytete të ndryshme të Kosovës.

Drenas, babai e përzë vajzën nga shtëpia, kjo e fundit alivanoset

Raportohet se një burrë është shoqëruar për në Stacionin Policor në Drenas nën dyshimet se e ka dëbuar vajzën e tij nga shtëpia.

Shtatë raste të dhunës në familje u raportuan brenda 24 orëve në polici

Policia e Kosovës ka njoftuar së janë raportuar shtatë raste të dhunës në 24 orët e fundit në lokacione të ndryshme të Kosovës.

Prizren, dy raste të lëndimeve trupore

Një person nga komuna e Prizrenit ka raportuar në Polici se me datën 21 tetor deri sa ka qenë në rrugë është sulmuar fizikisht nga tre persona të panjohur.

Pesë raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit në Kosovë, në Ferizaj vjehrra sulmoi nusen me shkop druri

Pesë raste të dhunës në familje janë raportuar në Polici gjatë 24 orëve të fundit.

Numër shqetësues i posedimit të armëve ilegale në Kosovë

Kosovarët del të jenë merakli të armëve. Për çdo vit, lëshohen rreth 5 mijë leje për armë, ndërsa 260 mijë armë të tjera ilegale llogariten të ...