Postet nga: polici

Kurti kujton vdekjen e policit nga Ukraina që shërbente në Kosovë 14 vjet më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar 14-vjetorin e vdekjes së Ihor Kinal, polic nga Ukraina që ka shërbyer në Kosovë. Publikimi i kryeministrit Kurti vjen në ...

30 ditë paraburgim për të dyshuarin që sulmoi me thikë policin dhe rrahu kunatën

Gjykata e Prizrenit ka caktuar një masë prej 30 ditësh paraburgim ndaj të pandehurit, i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht kunatën, apo bashkëshorten e vëllait.

Shqipëri, largohet nga puna polici që sulmoi gazetaren e Top Channel

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Bledi Çuçi, ka njoftuar se polici i cili ka shtyrë gazetaren Anila Hoxha dhe një operator dje, është larguar nga puna.

Polici gjen një kuletë me para e dokumente, i kthehet pronarit

Një pjesëtar i Policisë Kufitare sot ka gjetur një kuletë me para e dokumente. Të njëjten, siç ka njoftuar Policia, e ka dorëzuar në stacionin policor në ...

Dosja, si u përgatit eksplozivi që vrau policin në Prizren?

Aktakuza ndaj të dyshuarve në rastin e vrasjes së policit Sami Thaçi në Zhur të Prizrenit, zbardh fakte tronditëse të mënyrës së kryerjes së krimit pë...

Sulmon policin gjatë kryerjes së detyrës, arrestohet

Është arrestuar një person, i cili, sipas Policisë së Kosovës, ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor derisa ky i fundit po ishte në kryerje të deyrës zyrtare.

Vendimi i gjykatës: Polici pranoi fajësinë për sulm seksual ndaj të miturës

Zyrtari policor R. Sh., i cili po akuzohej për sulm ndaj një të miture e cila konsiderohej me zhvillim të vonshëm mendor është dënuar me  6 vjet burgim ...

Pasi gjobitet, qytetari dyshohet se kanos policin në Prizren

Në Prizren një qytetar ka kanosur një zyrtar policor. Siç kanë njoftuar forcat e rendit, rasti kishte ndodhur gjatë ditës së djeshme, pasi qytetarit ishte shqiptuar një gjobë e ...