Postet nga: polici

Alarm për bomba në disa shkolla të rajonit të Gjilanit - PAMJE

Në disa shkolla të rajonit të Gjilanit është dhënë një alarm për bomba gjatë ditës së sotme. Por, Policia e Kosovës nga kontrollet e bëra ...

Qëlloi me armë ndaj Policisë, si ndodhi ngjarja në Durrës ku u plagos polici - Pamje

Zyrtari policor që u përplas mbrëmjen e djeshme nga një makinë “Range Rover” në Durrës, ndodhet në gjendje më të mirë shëndetësore.

Momenti kur polici qëllon për vdekje kolegun e tij në Shqipëri (VIDEO)

Emisioni ‘Sot’ në Euronews Albania ka publikuar videon e momentit kur Ludian Zaimi qëlloi me armën e shërbimit kolegun e tij Çaush Saliasi, 55 vjeç.

Largohet një person nga Klinika e Psikiatrisë

Një grua ka raportuar në Polici se vëllai i saj, që ka qenë i shtrirë në Klinikën e Psikiatrisë në Prishtinë, është larguar dhe nuk dihet vendndodhja e ...

Kurti kujton vdekjen e policit nga Ukraina që shërbente në Kosovë 14 vjet më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar 14-vjetorin e vdekjes së Ihor Kinal, polic nga Ukraina që ka shërbyer në Kosovë. Publikimi i kryeministrit Kurti vjen në ...

30 ditë paraburgim për të dyshuarin që sulmoi me thikë policin dhe rrahu kunatën

Gjykata e Prizrenit ka caktuar një masë prej 30 ditësh paraburgim ndaj të pandehurit, i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht kunatën, apo bashkëshorten e vëllait.

Shqipëri, largohet nga puna polici që sulmoi gazetaren e Top Channel

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Bledi Çuçi, ka njoftuar se polici i cili ka shtyrë gazetaren Anila Hoxha dhe një operator dje, është larguar nga puna.

Polici gjen një kuletë me para e dokumente, i kthehet pronarit

Një pjesëtar i Policisë Kufitare sot ka gjetur një kuletë me para e dokumente. Të njëjten, siç ka njoftuar Policia, e ka dorëzuar në stacionin policor në ...