Postet nga: policet ne veri

Dosjet penale të dhjetëra ish- policëve të dorëhequr në veri të Mitrovicës

95 dosje penale që u hetuan në të kaluarën, ekzistojnë në regjistrat e Inspektoratit Policor të Kosovës për zyrtarë policorë të cilët katër muaj më parë ...

Pas qindra dorëheqjeve, vetëm 98 kandidatë për policë në veri pritet t’i nënshtrohen intervistimit këtë muaj

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Policia e Kosoves

Vazhdohet afati i konkursit për policë në veri

Policia e Kosovës ka vazhduar për 10 ditë afatin e konkursit për pranimin e zyrtarëve policorë për Drejtorinë Rajonale të Policisë në Mitrovicën e Veriut.

Konkursi për policët në veri, vetëm për moshën nën 30 vjeç

Çështja e kthimit të serbëve të veriut të Kosovës në Polici, mbetet e hapur dhe e paqartë, thotë Verolub Petroniq nga “Qendra Humane e Mitrovicës”, një organizatë ...

Kurti për zëvendësimin e policëve serbë: Duhet të ketë aplikime të reja për punë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka folur sot lidhur me atë se si do të bëhet kthimi i policëve serbë në institucione të Kosovës pas dorë...

Memli Krasniqi për situatën në veri: Të shmanget rreziku i përshkallëzimit të situatës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se duhet të shmanget rreziku i përshkallëzimit të situatës pas vendimit që serbët të ...