Postet nga: Podujevë

Aksident në Podujevë, lëndohen dy persona

Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur dje në magjistralen Prishtinë-Podujevë.

KQZ ndanë rreth 9 mijë euro për shtypjen e fletëvotimeve për zgjedhjet në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka realizuar aktivitetin e prokurimit me titull “Shtypja e fletëvotimeve për Zgjedhjet e jashtëzakonshme për Kryetar Komune në Podujevë”.

LVV ia merr LDK-së kryesuesin e Këshilltarëve Komunal në Podujevë

Lëvzijes Vetëvendosje i është bashkuar kryesuesi i Këshilltarëve Komunal të LDK-së në komunën e Podujevës, Avni Fetahu.

Në Podujevë u investuan mesatarisht 4 milionë e gjysmë investime kapitale çdo vit

Në periudhën trevjeçare 2016-2018, komuna e Podujevës kishte një buxhet final për t`u shpenzuar mesatarisht 20 milionë euro çdo vit.

Krasitja pa kritere, arsyeja e dëmtimit të drunjëve 30 vjeçar në sheshin e Podujevës

Komuna e Podujevës në kuadër të realizimit të projektit “Ndërtimi i bulevardit dhe sheshit të Dëshmorëve”,  ka hapur diskutim publik për largimin  e drunjve ...

Të dyshuarit ndezin zjarr në pronën e mbjellur me dredhëza

Disa persona dyshohet se kanë ndezur një zjarr gjatë ditës së djeshme në fshatin Shajkofc të Komunës së Podujevës.

KQZ sot mblidhet për zgjedhjet në Podujevë

 

Mblidhet kryesia e LDK-së në Podujevë, ende s’ka emër të kandidatit për kryetar komune