Postet nga: Podujevë

Kandidati për kryetar të Podujevës thotë se do ta sjellë përvojën nga Gjermania

Gazmend Islami, kandidat i Partisë Balli Kombëtar Demokrat për kryetar të Komunës së Podujevës tha se për pastërtinë në objektet shëndetësore do ...

Vdes një polic, po mbante rendin në një qendër vaksinimi në Podujevë

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka vdekur gjatë ditës së sotme.

Aksident me disa të lënduar në Podujevë

Një aksident me të lënduar është shënuar rreth orës 12:30 në fshatin Lupç të Podujevës.

Podujevë - Arrestohen katër zyrtarë për falsifikim të dokumenteve

Janë arrestuar katër të dyshuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare, njofton Policia e Kosovës.

Një i vdekur në aksident trafiku në Podujevë

Një person ka humbur jetën si pasojë e një vetë aksidenti  në fshatin Obrançë të Podujevës.

Podujevë, burri raporton në Polici për dhunën e ushtruar ndaj tij nga gruaja

Një qytetar nga Podujeva ka raportuar në Polici për dhunën që po ushtron ndaj tij bashkëshortja.

Lëkundje të lehta të tokës në Podujevë

Para pak minutash, një tërmet me 3.0 shkallë të Rihterit është regjistruar në Podujevë dhe është evidentuar nga web-sajti i specializuar ndërkombëtarë për lëvizjet tektonike të ...

Policia kap në flagrancë dy persona në një laborator në Podujevë, duke dhënë teste false për COVID-19

Dy persona janë arrestuar sot nga Policia e Kosovës në një laborator në Podujevë pasi janë kapur në flagrancë duke lëshuar teste të falsifikuara për COVID-19.