Postet nga: Podujevë

Aksident trafiku, lëndohen dy persona

Dy persona janë lënduar në një aksident komunikacioni, i cili ka ndodhur në fshatin Gllamnik të komunës së Podujevës. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar ...

Podujevë, rrahje mes katër personave, policia sekuestron një pistoletë

Është raportuar se pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes vete katër persona në rrugën “Bedri Bajrami” në Podujevë, ku si pasojë kanë pësuar edhe lëndime ...

Paraqitet gripi i shpezëve në komunën e Podujevës

Është paraqitur një rast i gripit të shpezëve “Avian Influnza” në komunën e Podujevës fshati Sekiraqë. Kështu ka njoftuar Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë.

Burri dyshohet se e sulmon fizikisht gruan në Gjilan

Policia e Kosovës ka arrestuar një person dje në Gjilan pasi që i njëjti dyshohet se e ka sulmuar fizikisht gruan e tij.

Podujevë, arrestim për falsifikim të dokumenteve

Një burrë nga Podujeva është arrestuar nën dyshimin se kishte kryer veprën penale 'Falsifikim i Dokumenteve'.

Udhëheqja e drejtorive nga gratë, premtimet e kandidatëve për Podujevën

Kandidatët për kryetar/e të Podujevës kanë dhënë premtimet e tyre për numrin e grave nëpër drejtori, nëse fitojnë zgjedhjet e 17 tetorit.

Politikat që do t’i shtyjnë përpara kandidatet gra për Asamblenë e Podujevës

Kandidatet e partive politike për asambliste të Kuvendit Komunal të Podujevës, në Debat Pernime kanë paraqitur politikat e tyre në rast se marrin mandatin nga zgjedhjet e 17 tetorit.

Bulliqi tregon se pse e ka dërguar në shtëpi drejtorin e një shkolle në Podujevë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka thënë se drejtorin e shkollës “Ibrahim Lepaja” e ka pushuar nga puna pë...