Postet nga: Podujeva

Prokuroria nis hetimet për rrahjen e dy asamblistëve në Podujevë

Ragip Fetahu dhe Artrit Mulliqi, dy asamblistët nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje në Podujevë sot dyshohet se janë rrahur në mes vete.

Mosmarrëveshja në trafik, shkak i vdekjes së një burri në Podujevë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme një burrë ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi ai dyshohet se pas një mosmarrë...

Podujevë, zhduket një vajzë e mitur

Një vazjë e mitur nga Podujeva është raportuar e zhdukur.

Xhafer Rama, i riu nga Podujeva që krijoi platformën e suksesshme në NASA për ushtrinë amerikane

Qeveria amerikane, më saktësisht Departamenti i Punëve të Brendshme ia besoi krijimin e një programi që i shërben ushtrisë amerikane kosovarit Xhafer Rama.

Duke shkuar në shtëpinë e tij sulmohet fizikisht dhe me sprej fytyrës nga një i panjohur

Një burrë nga Podujeva ka raportuar në Policinë e Kosovës se gjatë kohës sa ishte duke shkuar në shtëpinë e tij të pabanuar është sulmuar nga një ...

Bulliqi fiton Podujevën

Rezultatet preliminare të shpallura nga KQZ e nxjerrin fitues kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi.

Shpjegimi i Shpejtim Bulliqit: Sondazhet na dilnin se po e fitonim Podujevën pa balotazh

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka shpjeguar faktorët që sipas tij kanë ndikuar për të mos ...

PZAP vendos, do të rinumërohen të gjitha votat për asamblistë në Podujevë

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka marrë vendim për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve për kandidatët për asamblistë të Kuvendit Komunal ...