Postet nga: Podgoricë

Shpërthim në Podgoricë, vdes një person

Një person është vrarë nga shpërthimi i një makine në Podgoricë. Ngjarja ndodhi sot rreth orës 10:00.

Tubimi në Podgoricë përfundon pa incidente

Në Sheshin e Pavarësisë në Podgoricë u mbajt një "tubim patriotik", për siç thanë organizatorët, mbrojtjen e Malit të Zi si shtet të pavarur.

Incidente midis mbështetësve të qeverisë dhe opozitës në Podgoricë

Në Podgoricë të Malit të Zi, të hënën vonë, pati përleshje midis mbështetësve të qeverisë dhe opozitës, të cilët festonin fitoren në zgjedhje.

Arrestohet kryepeshkopi i Kishës Ortodokse serbe në Mal të Zi

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse serbe është arrestuar nga policia në Mal të Zi.

Mali i Zi kërcënon me penalitete për përkujtimoret çetnike

Kryeministri malazez Dushko Markoviq njoftoi ndryshimin e ligjit penal për të parandaluar mbajtjen e eventeve përkujtimore për njerëzit e dënuar për krime lufte.

Mali i Zi i përgjigjet Trumpit: Jemi krenarë për historinë tonë

Qeveria e Malit të Zi e mbrojti kontributin e saj në paqe teksa iu përgjigj një sulmi verbal të presidentit amerikan, Donald Trump, i cili tha se malazezët ...

Qeveria e Malit të Zi: Sulmi nuk Përkeqësoi Sigurinë

Qeveria e Malit të Zi e dënoi sot sulmin e mbrëmshëm ndaj Ambasadës së ShBA-së në Podgoricë

Mediat Malazeze: Zbulohet i Dyshuari për Sulmin në Ambasadën Amerikane

Gazeta e Malit të Zi “Vijesti” shkruan se policia dyshon që sulmin në Ambasadën amerikane në Podgoricë e bëri Dalibor Jaukokoviq.