Postet nga: plani i be-së

Muja: Duhet të definohet se çka nënkupton vetëmenaxhimi

Deputeti i Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës, Armend Muja, ka thënë se brenda 30 ditëve duhet të definohet se çka do të thotë vetëmenaxhim, ashtu siç ...

Musliu: Marrëveshja, për PDK-në, është e papranueshme

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu, ka thënë se për partinë e saj Marrëveshja e pranuar nga kryeministri Albin Kurti ë...

Serbët e Kosovës të zhgënjyer me aneksin e Planit të BE-së

Në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohet rreth takimit të së shtunës në Ohër rreth aneksit për zbatimin e Planit të BE-së për normalizimin e marrë...

Nënshkrimi i pavlerë: Marrëveshjet e pazbatuara Kosovë-Serbi ndër vite

Pas rreth shtatë muaj diskutime, pala kosovare dhe ajo serbe, të hënën e 27 shkurtit u dakorduan për propozimin evropian, i njohur në publik si “plani franko-gjerman”, duke ...

Stano: Nuk ka njohje de-facto, qëllimi i dialogut nuk është njohja por normalizimi i raporteve

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka deklaruar sot se dakordimi i Kosovës dhe Serbisë për përmbajtjen e planit evropian nuk nënkupton njohje ...

Stefan Lehne: Nuk jam optimist për planin e BE-së për Kosovën dhe Serbinë

Ish-përfaqësuesi i Bashkimit Evropian në bisedimet për statusin e Kosovës, Stefan Lehne, nuk beson se plani i BE-së për normalizimin e marrëdhënieve mes ...