Postet nga: Pishtaret

Paditet aktivistja e mjedisit, kompania "KelKos" i kërkon 100 mijë euro

Përfaqësuesja e organizatës jo-qeveritare ‘Pishtarët’, Shpresa Loshaj, ka njoftuar se është paditur nga kompania “KelKos Energy” me pretendimet për dëmtim të imazhit dhe si ...

Organizata 'Pishtarët' ngrit dyshime për prodhim të kundërligjshëm të rrymës nga një hidrocentral në Deçan

Organizata ‘Pishtarët’ ka ngritur dyshime se një hidrocentral në Deçan është duke prodhuar rrymë përkundër se Gjykata e Prishtinës ka marrë vendim për pezullimin ...

Aktivistja Shpresa Loshaj kërkon nga Komisioni t’i marrë me urgjencë çështjet e hidrocentraleve

Aktivistja nga Organizata jo-qeveritare ‘Pishtarët’, Shpresa Loshaj ka qenë e ftuar si dëshmitare në Komisionin Parlamentar për Hidrocentralet, për të dhënë dëshminë e saj.

Aktivistja Shpresa Loshaj tregon se si e ka degraduar ‘KELKOS’ Grykën e Deçanit - VIDEO

Aktivistja nga organizata jo-qeveritare ‘Pishtarët’ Shpresa Loshaj, sot në debat përballë Jeta Xharrës ka treguar se sa i ka degraduar kompania KELKOS Bjeshkët e Deçanit.

ZRrE mban të mbyllur mbledhjen ku diskutohet për licencimin e KELKOS-it, reagojnë 'Pishtarët'

Organizata Jo Qeveritare “Pishtarët” ka reaguar ndaj mbledhjes së ardhshme të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë, e cila pritet të mbahet e mbyllur për mediat dhe publikun.

Ministri i Mjedisit ndihet "i turpëruar" nga degradimi i lumit në Deçan

Një grup qytetarësh dhe përfaqësuesish të shoqërisë civile janë takuar me ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, nga i cili kanë kërkuar të ...