Postet nga: Pikat kufitare

Më shumë se tri orë pritje për të hyrë në Kosovë nga Dheu i Bardhë

Kolonë e gjatë prej 1500 metrash është krijuar në pikën e kalimit kufitar Dheu i Bardhë për të hyrë në Kosovë.

Sveçla: Kufiri po ruhet më mirë se kurrë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla deklaroi sot se kufijtë e Kosovës po ruhen më mirë se kurrë më parë.

Oda Ekonomike e Serbisë: Të dyja palët po pësojnë për shkak të bllokadave në kufi

Bllokadat në pikat kufitare mes Serbisë dhe Kosovës kanë ndikim të keq te të dyja palët, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Nenad Gjurgjeviq, ...

Kolona në Merdarë - Pritje deri në 8 orë për të dalë nga Kosova

Bashkatdhetarët të cilët kanë ardhur në Kosovë për të kaluar festat e fundvitit, po presin deri në tetë orë për të dalë nga Kosova përmes ...

Merdarë, pritje deri në gjashtë orë për të dalë nga Kosova (FOTO)

Deri në gjashtë orë po presin qytetarët në pikën kufitare në Merdarë për të dalë nga Kosova.

Pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullim

Pikëkalimet kufitare në Jarinjë dhe Bernjak vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullim.

Pritjet dhe kolonat nëpër pikat kufitare për dalje nga Kosova

Dy orë janë pritjet për të dalë nga Kosova në pikën kufitare në Merdar.

Rreth katër orë pritje për të dalë nga pika kufitare në Merdarë

Rreth katër orë janë pritjet për të dalë nga Kosova në pikën kufitare në Merdarë.