Postet nga: pika kufitare

Rrugët e bllokuara, qytetarët hynë e dalin në këmbë në kufirin Kosovë - Serbi (VIDEO)

Numër i madh i qytetarëve janë parë gjatë ditës së sotme të cilët kanë hyrë nga pika kufitare Jarinjë, nga Serbia në Republikën e Kosovë...

Bllokohet pjesërisht një pikë kufitare Shqipëri - Mal i Zi

Pika kufitare Bozhaj që lidh Shqipërinë dhe Malin e Zi është bllokuar mëngjesin e 14 shtatorit nga një grup punëtorësh të Shqipërisë, pasi policia malazeze ktheu ...

Arrestohen 2 shtetas të Serbisë, prezantuan teste të falsifikuara për COVID-19

Policia e Kosovës njofton se në pikën kufitare në Bërnjak janë arrestuar dy shtetas të Serbisë, të cilët dyshohen se kanë paraqitur teste të falsifikuara pë...

Pritjet deri në katër orë për të dalë nga Kosova

Deri në katër orë janë duke pritur qytetarët për të dalë nga Kosova në pikën kufitare në Merdare.  Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria ...

Hapet vendkalimi i ri kufitar mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Ministria e Punëve të Brendshme ka mbajtur sot ceremoninë e hapjes së vendkalimit kufitar në mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut, në ...

Nesër hapet pika e re kufitare në mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se nesër do të hapet pika e re kufitare në mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut.

Kolona të gjata te Dheu i Bardhë e në Merdarë

Kolona disa metërshe janë krijuar në disa pika kufitare në hyrje të Kosovës.

I gjenden në veturë 30 kilogramë drogë, arrestohet 40-vjeçari që po hynte në Kosovë nga Shqipëria

Një 40-vjeçar është arrestuar sot në pikë kalimin kufitar në Vërmicë, pasi dyshohet se po transportonte substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, me peshë rreth 30 kilogramë.