Postet nga: pika kufitare

Kolona të gjata te Dheu i Bardhë e në Merdarë

Kolona disa metërshe janë krijuar në disa pika kufitare në hyrje të Kosovës.

I gjenden në veturë 30 kilogramë drogë, arrestohet 40-vjeçari që po hynte në Kosovë nga Shqipëria

Një 40-vjeçar është arrestuar sot në pikë kalimin kufitar në Vërmicë, pasi dyshohet se po transportonte substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, me peshë rreth 30 kilogramë.

Arrestohet maqedonasi, i konfiskohen 576 epruveta me teste për COVID-19

Në Pikën Kufitare në Han të Elezit është arrestuar një shtetas i Maqedonisë pasi i janë gjetur 24 epruveta për teste të COVID-19.

Zhegër, tenton ta kontrabandojë pajisjen e fitnesit

Një person në pikën kufitare në Zhegër dyshohet se ka tentuar ta fus në Kosovë një pajisje të fitnesit pa dokumente përcjellëse.

VIDEO - Kolonë e gjatë e veturave të mërgimtarëve që po presin të hynë në Kosovë

Qindra mërgimtarë janë duke pritur në kolonë për të hyrë në Kosovë, ku po vijnë për të kaluar pushimet dimërore.

Vitia kërkon pikë kufitare me Maqedoninë e Veriut në Debelldeh

Autoritetet komunale të Vitisë, i kanë dërguar sot një kërkesë Zyrës së Kryeministrit të Kosovës dhe Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, nëpërmjet së ...

Largohet me shpejtësi një veturë në pikën kufitare të Hanit të Elezit, i shmanget kontrollit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se mbrëmë, në pikën kufitare Hani i Elezit, një veturë i është shmangur kontrollit.

Albin Kurti konfirmon: Nga sonte në mesnatë hapen pikat kufitare Kosovë - Serbi për importin e lëndës së parë

Kryeministri Albin Kurti ka konfirmuar se me 10 vota pro e 2 abstenime është marrë vendimi që të hiqet tarifa prej 100% për importin e lëndës së parë.