Postet nga: pika kufitare vermice

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Vërmicë, i sekuestrohen mbi 14 mijë euro që dyshohet të jenë të falsifikuara

Një shtetas i Republikës së Shqipërisë është arrestuar në pikën kufitare në Vërmicë.

Dogana e Kosovës konfiskon rreth 100 paketime me barna në Vërmicë

Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se ka parandaluar një rast të kontrabandës me barna në pikën kufitare në Vërmicë. Dogana përmes një ...

Kamioni që dyshohet se bartte 400 kilogramë kokainë, ka hyrë në Kosovë përmes Vërmicës

Rreth 400 kilogramë kokainë dyshohet se janë transportuar për Kosovë e të cilat janë kapur nga organet e rendit në orët e pasdites.

E kishte të ndaluar të hynte në Kosovë, shtetasi i Shqipërisë i ofroi ryshfet policit kufitar

Një 35 vjeçar shtetas i Shqipërisë është arrestuar sot në pikën kufitare Vërmicë pasi tentoi që të korruptoj një zyrtar policor me 50 euro.

I gjendet pushka në veturë në pikën kufitare në Vërmicë

Njësitet policore të kufirit kanë ndaluar një veturë të dyshuar ndërsa gjatë kontrollit kanë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie dhe 28 fishekë.

Vërmicë, arrestohet se tentoi ta korruptonte policin kufitar me 20 euro

Policia e Kosovës ka iniciuar rast ndaj një qytetari që kishte tentuar ta korruptojë një zyrtar policor në pikën kufitare të Vërmicës.