Postet nga: philip kosnett

Ambasadori Kosnett: Çfarë mesazhi dërgon Kosova nëse e emëron ambasador një të dënuar për krime lufte?

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka reaguar ndaj mundësisë që institucionet e Kosovës të emërojnë persona të dënuar, në pozita të larta publike.

Kosnett: Ata që kryen krime duhet të gjykohen

Ambasadori amerikan, Philip S. Kosnett, tha se realiteti i krimeve në Mejë është aq i tmerrshëm.

Kosnett: Shoqëria civile dhe mediat të jenë më të zëshme përballë padrejtësive

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, u bëri thirrje shoqërisë civile dhe mediave që të jenë më të zëshme në denoncimin e korrupsionit, padrejtësive dhe pabarazisë ...

Ambasadori Kosnett inkurajon nxënësit kosovarë për studime në Amerikë

Nxënësja Alma Pajaziti kishte marrë rrugën nga Komuna e Vitisë që të vijë sot në Prishtinë.

Kosnett kërkon zbatimin e Kushtetutës nga institucionet

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip S. Konsett, në 11-vjetorin e miratimit të Kushtetutës së Kosovës, ka “thumbuar” krerët shtetërorë.

Kosnett i bën thirrje Kuvendit t’i votojë propozimet e Thaçit për Ligjin për OJQ-të

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett, i ka bërë sot thirrje Kuvendit të Kosovës të votojë në favor të amendamenteve të propozuara nga presidenti Hashim Thaçi ...

Haradinaj takoi Ambasadorin Amerikan, diskutojnë për sundimin e ligjit në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në një takim Ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett.

Ambasadori Kosnett: Kosova ka sukses kur udhëheqin gratë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, nëpërmjet një shkrimi në rrjetin social “Twitter”, ka thënë se Kosova ka sukses kur gratë udhëheqin.