Postet nga: philip kosnett

Eurodeputetja e quan ‘të papërgjegjshme’ deklaratën e ambasadorit amerikan për seancën e mocionit

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, eurodeputetja Viola Von Cramon i ka reaguar ashpër ambasadorit të ShBA-së në Kosovë, pasi ky i fundit përshëndeti mbajtjen ...

Kosnett flet për seancën e nesërme të Kuvendit, e thirrur për rrëzimin e Qeverisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, i është gëzuar mbajtjes së seancës së paraparë për nesër, kur do të votohet mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë ...

Ministri Vitia takon ambasadorin Kosnett, paralajmëron masa të reja për coronavirusin

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka takuar ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett.

Coronavirusi - Ambasadori amerikan u bashkohet duartrokitjeve për stafin mjekësor

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett e ka përshëndetur punën e mjekëve kosovarë, gjatë menaxhimit të gjendjes për shkak ...

Ambasadori amerikan e lavdëron Kurtin për punën e deritanishme në Qeveri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan, Philip Kosnett dhe shefen e Njësisë së Ekonomisë pranë Ambasadës amerikane në Kosovë, Lori Michaelson.

Kurti nuk e ndërron mendjen, thotë se tarifa duhet të hiqet gradualisht

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për media ka thënë se opsioni i tij për heqjen e tarifës është më i miri pë...

Kosnett ia dërgon senatorit Bob Dole fotografinë e statujës së tij

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ia ka dorëzuar personalisht një fotografi të statujës së tij senatorit amerikan Bob Dole.

Kosnett: Gjuajtja me vezë e dëmton reputacionin e Kosovës

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se dhuna në sistemin demokratik të Kosovës nuk ka vend.