Postet nga: philip kosnett

Kritikat e ambasadorit amerikan për Ligjin për Vlerat e UÇK-së: I frikëson qytetarët

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë se Ligji i propozuar për vlerat e luftës së UÇK-së e kriminalizon fjalën e lirë dhe është ...

Gucati bisedoi me ambasadorin amerikan për veteranët e UÇK-së

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka zhvilluar një bisedë virtuale me ambasadorin e ShBA-ve, Philip Kosnett.

Ambasada e SHBA-së feston virtualisht 4 korrikun, falënderon Kosovën për bashkëpunimin

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës ka njoftar se këtë vit feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit me temën “...

Flamuri amerikan vendoset para hyrjes së Kuvendit, Osmani: Miqësia me Amerikën, referencë e përhershme e Kosovës

Për nder të 244 vjetorit të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, flamuri amerikan është vendosur para hyrjes së objektit të Kuvendit të Kosovës.

Ceremonia e faljes së namazit të Kurban Bajramit në Xhaminë e Madhe në Prishtinë - 11.08.2019

Apostolova e Kosnett urojnë për Fitër Bajramin

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se Bashkimi Evropian mbështet lirinë e fesë dhe aftësinë për të praktuar besimin.

Kosnett bisedon me gratë muslimane për COVID-19

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, sot së bashku me gruan e tij, Alison Kosnett kanë zhvilluar një bisedë online me disa gra muslimane.

Kryeministri Kurti u takua me ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka pasur një takim sot me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti.

Kosnett: Korrupsioni ndikoi që shumë të rinj të shkojnë në Siri

Instituti për Siguri, Integrim dhe De-radikalizim (INSID) ka mbajtur forumin virtual në lidhje me sfidat e të kthyerve nga Siria të akuzuarve të burgosur për terrorizëm dhe ...