Postet nga: Pfizer

Kompania Pfizer u dëgron letër Odës së Mjekëve të Kosovës

Oda e Mjekëve të Kosovës ka pranuar një letër nga kompania farmaceutike Pfizer.

Pfizer thotë se është koha për një përforcues të Covid; agjencitë federale amerikane konsiderojnë se është ende herët

Prodhuesi i ilaçeve Pfizer tha të enjten se po vëren imunitet të zbehur nga vaksina e saj e koronavirusit dhe shton se po rrit përpjekjet e saj ...

Në Kosovë mbërrin kontingjenti i dytë i vaksinave “Pfizer”

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se sot në Kosovë ka mbërritur kontingjenti i dytë i vaksinave kundër COVID-19 të llojit “Pfizer”.

Mbërrijnë në Kosovë vaksinat e para të blera nga Qeveria

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se sot ka mbërritur kontigjenti i parë i vaksinave kundër COVID-19 të Pfizer/BioNTech, nga kontrata e në...

SHBA: Paralajmërim rreth vaksinave Pfizer, Moderna për inflamacion të rrallë në zemër

Rregullatori për Ilaçe në Shtetet e Bashkuara, ka shtuar një paralajmërim në vaksinat e kompanive Pfizer/BioNTech dhe Moderna, për inflamacion të lehtë në zemër, ...

CDC: Vaksinat e Pfizerit dhe Modernës mund të shkaktojnë miokardi

Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) njoftuan të mërkurën se ekziston një lidhje e mundshme mes dy vaksinave kundër COVID-19-s dhe ...

Vitia - Zemajt: S’kemi pranuar asnjë dokument të komunikimit për vaksina

Ish ministri i Shëndetësisë dhe njëherësh nënkryetari i Komisionit parlamentar për Shëndetësi, Armend Zemaj, ka theksuar se në Ministri kanë dorëzuar ...

Pfizer konfirmon marrëveshjen me Kosovën për vaksina

Gjiganti farmaceutik Pfizer ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, marrëveshjen e arritur me Qeverinë e Kosovës për furnizim me vaksina kundër COVID-19, sëmundjes ...