Postet nga: petrit kryeziu

Dënohen 4 nga 8 të akuzuarit për falsifikim të diplomave

 

Prokurori Kryeziu jep detaje për arrestimet në Prizren dhe masat e ndërmarra ndaj coronavirus

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë”, prokurorë të Rajonit të Prishtinës, Prizrenit e të Pejës kanë shpjeguar në detaje për masat e ndë...

Arrestohet i dyshuari i 7-të për falsifikim diplomash

Edhe një person tjetër është arrestuar në lidhje me dyshimet për falsifikim të diplomave të shkollave të mesme dhe të shkollave profesionale.

VIDEO: Pamjet kur shitësit e diplomave false marrin paratë

Emisioni i fundit ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi pamjet ekskluzive të arrestimit të personave që dyshohen se merreshin me shitjen e diplomave.

Edhe një i arrestuar për shitje të diplomave false

Është arrestuar edhe personi i pestë nën dyshimin për falsifikim dhe shitje të diplomave në operacionin e ndërmarrë nga Prokuroria e Prizrenit.

Dëshmitarja: ‘Burdushi’ na mashtroi duke na thënë se do ta shëronte familjaren tonë

Një dëshmitare ka dëshmuar në rigjykimin e Hysri Peqanit, i njohur në opinion si “Burdushi”.

Burdushi mbrohet në gjykatë, akuzon prokurorinë për gënjeshtra

Hysri Peqani, mjeku popullor i njohur edhe si “Burdushi”, ka dalur sot para gjykatës në seancën ku do të vendoset për masën e tij të sigurisë.

Prokuroria kërkon paraburgim për “Burdushin”

Prokuroria e Prizrenit ka paraqitur sot kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit për Hysri Peqanin, i njohur si “Burdushi”.