Postet nga: Petrit Kllokoqi

Gastronomët me gjuhë kërcënuese ndaj Qeverisë: Bëhuni gati ta korrni atë që mbollët

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, edhe një herë tjetër e ka shprehur zhgënjimin e gastronomëve në lidhje me masat e ...

Kllokoqi: Shoqata e Gastronomëve asnjë masë nuk e pranon pa e takuar Hekuran Muratin për të diskutuar mbështetjen financiare

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqi ka thënë se nuk do ta pranojnë asnjë masë e cila kufizon punën e gastronomisë pa u takuar me ...

Klubet e natës dhe estrada paralajmërojnë protestë para Qeverisë

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqi, ka njoftuar se klubet e natës së bashku me këngëtarët kanë vendosur të organizojnë një protestë në ...

Gastronomët kosovarë duan “vaksinën e lirisë”

Kryetari i Shoqatës së Grastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi ka paralajmëruar protesta në rast se nuk lirohen të gjitha masat anti COVID-19 për këtë ...

Shoqata e Gatronomëve pas takimit me AAK-në: Jemi në pikën më kritike

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Armërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka mbajtur pasditen e sotme konferencë për media pas takimit që kishte me ...

Gastronomët kundër mbylljes për 12 ditë

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqi, ka thënë se në takimin me Ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia, Ministren e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe ...

Gastronomët kërkojnë të punojnë më orar të plotë për festat e fundvitit

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës po kërkon që ky sektor të punojë me orar të plotë për festat e fundvitit.

Vetëm zëri i Nexhmije Pagarushës dëgjohet nesër nëpër lokalet e Prishtinës

Sot, në moshën 86 vjecare vdiq ikona e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha.