Postet nga: Peter Stano

BE: Nesër nuk do të ketë takim Kurti-Vuçiq

Nesër në Bruksel nuk do të ketë takim të nivelit të lartë në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq.

BE: Nuk kemi parë hapa kuptimplotë nga Kosova për shtendosje në veri, masat mbesin në fuqi

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Peter Stano, ka thënë se shtetet anëtare ende nuk kanë parë hapa të mjaftueshëm nga ...

Sulmi në Banjskë, BE: Po presim përfundim të hetimeve për të vendosur hapat e radhës

Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano, ka thënë se po presin një hetim të plotë të ngjarjes së 24 shtatorit në Banjskë për të vendosur më ...

BE: E kemi parë çfarë tha Radoiçiq, faktet duhet të zbardhen dhe Serbia të bashkëpunojë pa kushte

Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano ka thënë se prioriteti i parë dhe kryesor për të gjithë është shtensionimi dhe stabilizimi i situatës në ...

BE: Kosova ka mandat për hetime, Serbia të bashkëpunojë pa kushte

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka thënë të hënën se Policia e Kosovës ka mandat për t’i hetuar sulmet që ...

BE në Beograd nuk e uli flamurin në gjysmë-shtizë: Nuk vajtojmë e glorifikojmë kriminelët

Flamuri në zyrat e Bashkimit Evropian në Beograd nuk është ulur dje në gjysmë-shtizë ani pse Qeveria e Serbisë kishte shpallur 27 shtatorin ditë zie për tre terroristët ...

Stano: EULEX dhe KFOR po i asiston Policisë së Kosovës, përgjegjësit për sulmin në Banjskë të dalin para drejtësisë

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për çështje të jashtme dhe siguri, Peter Stano, ka thënë se përgjegjësit për sulmin terrorist ndaj policisë së ...

Stano: Nëse e sheh të arsyeshme, BE-ja mund të vendosë masa edhe ndaj Serbisë

Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano ka thënë se BE-ja dënon sulmin që e quajti terrorist që ndodhi në Banjskë të Zveçanit të dielë...