Postet nga: Petar Stano

Zëdhënësi i BE-së: Takimi i të hënës ishte për të diskutuar propozimin, jo për të nënshkruar

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka thënë se nuk pritej që të hënën në Bruksel të ...

Lajçak, Escobar dhe 3 zyrtarë të tjerë të premten në Prishtinë

Këshilltarët për politikë të jashtme të presidentit të Francës, Italisë, Gjermanisë, përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian Miroslav Lajçak dhe emisari i SHBA-së ...

BE paralajmëron takimin e radhës Kurti-Vuçiq, në tavolinë propozimi franko-gjerman

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell së shpejti do t’i ftojë në takim kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe presidentin ...

BE: I pavërtetë pretendimi për heqje dorë nga propozimi për normalizim marrëdhëniesh

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka thënë të hënën se është i pavërtetë çfarëdo ...

Vonesat me Udhërrëfyesin për energjinë, deklarohen nga Bashkimi Evropian

Ndonëse kanë kaluar 107 me vetëm një pikë të zbatuar, Bashkimi Evropian edhe një herë ka thënë se vonesat për zbatimin e Udhërrëfyesit për ...

BE: Udhërrëfyesi për marrëveshjen Kosovë-Serbi për energjinë po ngec për "aspekte teknike"

Udhërrëfyesi për zbatimin e marrëveshjes për energjinë, i cili do të duhej të shërbente si kalendar për zbatimin e obligimeve të Kosovës ...