Postet nga: përparim rama

Përparim Rama i bindur që Prishtinën do ta bëjë me karakter unik në botë

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë se është i bindur që kryeqytetin do ta bëjë me ...

Përparim Rama prezanton megaprojektin infrastrukturor për Prishtinën (Video)

Përparim Rama prezanton megaprojektin infrastrukturor për Prishtinën (Video)

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, ka shpallur programin për infrastrukturën në kryeqytet.

Projektet dhe problemet që pritet të trashëgojë kryetari i ardhshëm i Prishtinës

Zgjedhjet lokale për kryetar të komunave pritet të mbahen më 17 tetor. Komuna për të cilën zhvillohet betejw dhe merr vëmendje më e madhe, është kryeqyteti, Prishtina.

Shefi i shtabit zgjedhor të LDK në Prishinë: Përparim Rama ka aplikuar me letërnjoftim të Kosovës

Shefi i Shtabit zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prishtinë, Alban Zogaj në një përgjigje për KALLXO.com ka thënë se kandidati i kë...

Dushi: Përparim Rama i plotëson të gjitha kushtet për t’u cerifikuar nga KQZ-ja

Anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Florian Dushi ka reaguar pas raportimit se kandidati i LDK-së Përparim ...

Kandidati i LDK-së për Prishtinën, aplikoi për certifikim në KQZ me letërnjoftim të UNMIK-ut

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama ka aplikuar me letërnjoftim të UNMIK-ut dhe jo me atë të Republikë...

Sulmohet me vezë kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Përparim Rama, është gjuajtur me vezë gjatë një takimi me qytetarë të lagjes "Kodra e Trimave".