Postet nga: përparim rama

Shpend Ahmeti uron Përparim Ramën, për Arben Vitinë thotë se ky nuk do jetë fundi i tij në angazhimin politik

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka uruar fitoren e kandidatit të LDK-së, Përparim Rama në kryeqytet.

Arben Vitia e pranon humbjen në Prishtinë

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga LVV-ja, Arben Vitia e ka pranuar humbjen në kryeqytet.

Përparim Rama: Do të jem kryetar i të gjithëve

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga LDK, Përparim Rama, është deklaruar pas rezultateve të KQZ-së të cilat e nxjerrin atë favorit për fitore.

Abdixhiku: Përparim Rama është kryetari i ri i Prishtinës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku e ka shpallur fitoren e kandidatit të LDK-së për kryetar të Prishtinës, Përparim Ramës.

Vitia komenton rezultatet e para për Prishtinën (VIDEO)

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje, Arben Vitia, ka thënë se sondazhet kredibile e vendosin atë të parin me vota.

Exit Poll i RTV Dukagjinit nxjerr Arben Vitinë fitues në Prishtinë, Klan Kosova, Përparim Ramën

EXIT POLL i Ubo Consulting dhe RTV Dukagjini e ka nxjerr Arben Vitinë e LVV me 50.9%, fitues të zgjedhjeve në kryeqytetet.

Përparim Rama: Sot është një ditë e mirë për Prishtinën, votoni për transformim të qytetit

Kandidati nga radhët e LDK-së për kryetar të  Prishtinës, Përparim Rama, pak më herët ka ushtruar të drejtën e votës në Fakultetin Ekonomik ...

Qytetarët po telefonohen dhe po ftohen ta votojnë Përparim Ramën, LDK nuk e konfirmon nëse janë nga shtabi i tyre

Qytetarët e Prishtinës janë duke u telefonuar pak ditë para zgjedhjeve nga një grup që po prezantohen se janë nga shtabi zgjedhor i kandidatit të LDK-së për ...