Postet nga: Përmbytjet

Situatë e rënduar me vërshime në Luginën e Preshevës, flet Ragmi Mustafa

Reshjet e ditëve të fundit në Kosovë kanë prekur edhe Luginën e Preshevës.

Gjendja e kompanisë 'Pastrimi' në Lipjan pas përmbytjes nga uji

Kompania “Pastrimi” e cila gjendet në hyrje të Komunës së Lipjanit është pastruar nga përmbytjet që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme pas reshjeve të shiut.

FOTO: Ushtari i FSK-së ndihmon fëmijët ta kalojnë ujin

Për shkak të vërshimeve që kanë ndodhur në shumicën e territorit të Kosovës është kufizuar edhe lëvizja e qytetarëve.

Rritja e nivelit të lumenjëve sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar ngritje enorme dhe të shpejta në lumin "Drini i Bardhë", në Këpuz, ku ka ...

VIDEO: Përmbyten sërish rruga dhe bizneset afër objektit të Komunës së Fushë-Kosovës

Bizneset dhe rruga që gjenden prapa objektit të Komunës së Fushë-Kosovës janë përmbytur sërish.

Vërshimet në Kosovë: Ushtria angazhohet për ta menaxhuar situatën

Reshjet e mëdha të shiut dhe të borës që kanë përfshirë Kosovën ditëve të fundit, kanë shkaktuar vërshime dhe përmbytje në shumë zona.

Situata e rënduar nga vërshimet, Hoti thotë se do angazhohet edhe FSK-në në rast nevoje

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar në facebook pas reshjeve të mëdha të shiut që përmbytën disa zona.

Pamje - Përmbytjet në fshatin Llukar, uji vërshon serat e mbjella me perime

Në mesin e shumë fshatrave të Komunës së Prishtinës të cilat janë përmbytur nga ujërat pas reshjeve të shiut gjatë ditës së sotme, është edhe ...