Postet nga: PENGIM I PERSONIT ZYRTAR

Rrahje mes dy personave në Istog, njëri nga ta dyshohet se sulmoi edhe zyrtarët policorë

Dy persona janë arrestuar nën dyshimet se kanë kryer veprën penale të lëndimit të lehtë trupor dhe pengim i personit zyrtar.

Arrestohet një person i dehur në Ferizaj, pengoi policinë gjatë arrestimit të një personi tjetër

Një burrë në fshatin Sojevë të komunës së Ferizajt është arrestuar të mërkurën rreth orës 23:10.

Si në filma – Tentoi t’i ikë policisë nga salla e gjykimit

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje është përballur me një situatë si në filma, ku një i dyshuar kishte tentuar të ikë nga salla e gjykimit.

Arrestohet i dyshuari pasi pengoi zyrtarin policor në punën e tij

Një zyrtar policor është penguar që të kryej punën e tij në orët e para të ditës së djeshme në Prishtinë, nga një i dyshuar i dehur.

Vushtrri, qytetarja u reziston policëve gjatë inspektimit për masat anti- COVID-19

Një qytetare në Vushtrri ka penguar zyrtarët policorë dhe ka refuzuar të legjitimohet derisa ata ishin në inspektim të masave kundër COVID-19.

Arrestohet pasi tentoi ta kalojë kufirin ilegalisht dhe nuk iu bind urdhrave policore

Një person është arrestuar gjatë ditës së djeshme në rrugën alternative në Tresava në veri të Mitrovicës.

Babë e bir pengojnë policinë gjatë arrestimit dhe arratisen

Policia e Kosovës raporton se ka hasur në pengesa në fshatin Shkabaj të Komunës së Obiliqit derisa po kryenin një arrestim pas një fletë-rreshtimi.

Shtyhet gjykimi i vëllezërve të akuzuar se penguan zyrtarët e KEDS-it dhe Policinë t’ua shkyçnin rrymën

Gjykata e Ferizajt ka lëshuar urdhër arrest për njërin prej të akuzuarve për pengim të personit zyrtar në kryerje të detyrës dhe për ...