Postet nga: Pejë

Tentoi të shiste drogë në burg të Dubravës, dënohet i akuzuari

Gjykata e Pejës e ka dënuar me 5 muaj burg dhe 250 euro gjobë Enver Xhakollin, i akuzuar për posedim të 21 mbështjellësve të letrës me 0.3 gram ...

I akuzuari për krime lufte pretendon në alibi për kohën dhe vendin e vrasjeve

Në gjykimin e të akuzuarit për krime lufte, Zoran Gjokiq, mbrojtësi i të akuzuarit, Lubomir Pantoviq, ka kërkuar të hedhet poshtë aktakuza.

Prokuroria e Policia largojnë parkingun nga prona e uzurpuar

Prokuroria e Pejës në bashkëpunim me organet policore dhe inspektoratin e Komunës kanë ndërmarrë të martën një aksion për lirimin e pronës së ...

Thatësia në Pejë: Apel për të mos e keqpërdorur ujin

Kompania regjionale Hidrodrini ka apeluar te qytetarët e Pejës që të kenë kujdes me shpenzimin e ujit të pijes.

Goditet këmbësorja në Pejë

Goditet këmbësorja në Pejë

Një burrë është arrestuar në Pejë nën dyshimet se ka goditur me veturë një grua.

Policia publikon foton e të dyshuarit për dhunim, vjedhje e mashtrim

Policia në Rajonin e Pejës ka kërkuar ndihmë nga qytetarët për një person të dyshuar.

Aktakuza: Veterani e bëri veteran mikun e vëllait

Një veteran i luftës po akuzohet se i ka ndihmuar mikut të vëllait që të sigurojë edhe ai statusin e veteranit, në mënyrë të kundërligjshme.

32 vjeçari në Pejë vdes në rrethana të pasqaruara

Një person ka vdekur sot në Pejë pasi i njëjti kishte pësuar lëndime trupore. Policia në njoftim nuk ka dhënë asnjë sqarim se si është lë...