Postet nga: Pejë

Magjistralja e Vërshuar

Ajo i ngjan tashmë një lumi, e jo një rruge nga kalojnë automjetet.

Vërshimet Lënë Pasoja në Pejë

Vërshimet Lënë Pasoja në Pejë

Asfalti i çarë, trotuarë të dëmtuar dhe biznese në ujë janë disa nga pasojat që kanë lënë reshjet e mbrëmshme dhe të sotme në qytetin e Pejë...

Vërshimet në Pejë, Ndërpritet Mësimi

Vërshimet në Pejë, Ndërpritet Mësimi

Shiu që ka rënë gjatë të natës së mbrëmshme, ka bërë që një pjesë e madhe e Pejës të vërshohet nga uji.

100 Trupa Ndriçues në “Shtegun e Shëndetit”

100 Trupa Ndriçues në “Shtegun e Shëndetit”

Shtegu për këmbësorë dhe çiklistë i gjatë 3 kilometra që quhet edhe “Shtegu i Shëndetit” tani mund të frekuentohet edhe gjatë mbrëmjes nga vizitorët e ...

Vdes i Lënduari Dje në Aksident

Policia Rajonale e Pejës njofton se njëri nga tre të lënduarit në aksidentin që ka ndodhur dje në magjistralen Pejë-Mitrovicë ka ndërruar sot jetë në ...

Një i Vdekur e Një i Lënduar Rëndë në Aksident Trafiku

Policia Rajonale e Pejës njofton se sot rreth orës 12:00 në fshatin Treboviq ka ndodhur një aksident trafiku, në të cilin një person ka humbur jetën e një ...

Asamblisti i Pejës Plagoset me Thikë Shkaku i Emërtimit të Rrugës

Asamblisti i LDK-së në Kuvendin Komunale të Pejës, Milazim Shala, ka marrë plagë në trup sot si pasojë e një sulmi me thikë nga një person i cili është ...

Në Grafit Zgjedhja e Thaçit President

Vizatuesi i grafitit që nuk deshi të identifikohej, e shpjegoi shkurt për KALLXO.com atë që edhe shihej në grafit.