Postet nga: pdk

Abelard Tahiri: PDK s’do të lejojë në listë zgjedhore persona të korruptuar

Abelard Tahiri nga Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se Lista zgjedhore e partisë ku ai është anëtar nuk do të ketë njerëz të korruptuar.

Vetë-shkarkimi i shpejtë

Vetëm gjysmë orë i është dashur Kuvendit të Kosovës dhe deputetëve të saj që të votojnë rreth një marrëveshjeje me BE-në rreth fondeve të IPA-s pë...

Kadri Veseli: Ndryshojmë vendin duke ndryshuar veten

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, sot ka vizituar qytetin e Prizrenit, ku është takuar me të rinj dhe gra të këtij qyteti.

Xhavit Haliti flet se si do të veprojë PDK nëse del në opozitë

Xhavit Haliti nga Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se është i sigurt që PDK-ja fiton në zgjedhje, por edhe sikur të dalë në opozitë, atëherë opozitarizimin ...

Kadri Veseli mirëpret anëtarësime të reja në Gjilan, pa kryetarin e degës së PDK-së

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka mirëpritur në parti disa anëtarësime të reja nga Gjilani në një ngjarje që është mbajtur gjatë të shtunës.

Sami Lushtaku mobilizon PDK-në e Skenderajt për zgjedhje

Kryetari i Degës së PDK-së në komunën e Skenderajt, Sami Lushtaku, dy ditë më parë ka nisur mobilizimin për zgjedhjet e jashtëzakonshme, ndonëse data e ...

Veseli i përgjigjet Quintit: BE ta ndalë Serbinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli i është përgjigjur deklaratës së lëshuar sot nga vendet e Quint-it, të cilë...

Uran Ismaili ironizon me takimin Kurti - Mustafa, ua përmend të kaluarën

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, e ka komentuar takimin e sotëm mes liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.