Postet nga: pdk

PDK kërkon të anulohet seanca e sotme për shkak të protestës së veteranëve të UÇK-së

Kuvendi i Kosovës ka filluar punimet e seancës së sotme në kohën kur në oborrin e Kuvendit janë duke protestuar veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovë...

Haxhiu, fton deputetët ta votojnë nesër Projektligjin për Trust-in

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Bekim Haxhiu ka kërkuar në emër të PDK-së, nga deputetët e të gjitha partive politike që nesër në seancë...

PDK nuk merr pjesë në seancë, kundërshton mospërfshirjen e veteranëve në pagën minimale

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka njoftuar që grupi parlamentar i PDK-së nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit, për ...

Të enjten hidhet në votim projektligji për TRUST-in, PDK kërkon votën e deputetëve

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet për një seancë të re ketë të enjte më 16 qershor.

PDK kërkon të hiqet nga rendi i ditës projektligji për përcaktimin e pagës minimale

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës Abelard Tahiri, ka ripërsëritur kërkesën për ta tërhequr nga rendi i ditës pikë...

Krasniqi: Ditën e Çlirimit ua urojmë themeluesve të UÇK-së, të cilët padrejtësisht sot nuk janë pranë nesh

Ditën e çlirimit të vendit, lideri opozitar, Memli Krasniqi ia ka uruar themeluesve të UÇK-së, Hashim Thaçit e Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit të cilë...

Pozitë e opozitë në Komisionin hetimor për energji nuk arrijnë të votojnë listën e dëshimtarëve

Deputetët e pozitës dhe opozitës, anëtarë të Komisionit Hetimor Parlamentar në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, kanë dështuar të miratojnë listën ...

Ekonomisti Arben Mustafa i bashkohet PDK-së, emërohet Koordinator i Departamentit për Financa në KQM

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka prezantuar aderimin e ekonomistit Arben Mustafa në këtë parti.