Postet nga: PD

Shqipëri, numërohen 90 për qind e votave – prin Partia Socialiste

Partia Socialiste në Shqipëri kryeson si forcë e parë në tetë qarqe të vendit, ndërkohë që mbi 90 për qind e kutive të votimit janë numëruar.

Fushata virtuale, mbulimi nga media online anon në favor të PS-së

Gjatë fushatës, mediat online e përqendruan mbulimin e zgjedhjeve në pasqyrimin e deklaratave politike të dy partive të mëdha dhe liderëve të tyre, por i dhanë ...

Shqipëria zgjedh rrugën e saj më 25 prill

Shqipëria është në prag të Zgjedhjeve Parlamentare 2021, që do të zhvillohen të dielën, më 25 prill.

Të shtëna me armë brenda zyrës elektorale të PD-së në Kavajë, plagoset një person

Një person ka mbetur i plagosur brenda një zyre elektorale të PD-së në Kavajë.

Shanset e PD+LSI për fitore (Infografikë)

Dy partitë kryesore të opozitës, Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, synojnë të fitojnë maxhorancën parlamentare dhe të qeverisin në koalicion pas 25 prillit. Ky infografik ...

Shqipëri, ndryshime dhe të papritura në listat e kandidatëve të PS e PD

Në Shqipëri dy partitë më të mëdha dorëzuan pak pas mesnate listat e kandidatëve të tyre për deputetë në zgjedhjet e 25 Prillit. Si socialistët ...

Basha: Viktima nuk mund të barazohet me agresorin

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, përmes një deklarate ka reaguar lidhur me aktakuzat ndaj prijësve të UÇK-së.

Lulzim Basha sot në Kosovë

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, nga sot do të zhvillojë një vizitë dyditore në Kosovë.