Postet nga: pastrim parash

Ish-deputeti Muslim Murrizi akuzohet për pastrim parash dhe fshehje pasurie

Në Shqipëri policia ka paditur në prokurori ish-deputetin Muslim Murrizi për fshehje të pasurisë, transaksione dhe depozitime të dyshimta parash, me qëllim pastrimin e tyre.

Rezart Taçi shpallet në kërkim për një skemë ndërkombëtare pastrimi parash

Biznesmeni kontrovers Rezart Taçi u shpall në kërkim ndërkombëtar nga SPAK të premten, pasi akuzohet se është përfshirë në një operacion financiar për fshehjen ...

Nikola Gruevski mund të hetohet për pastrim parash

Ish -kryeministri i arratisur i Maqedonisë së Veriut, Nikola Gruevski, mund të përballet me një hetim për pastrim parash pas raportimeve se ai përdori paratë e transferuara ...

Prokuroria Speciale arreston tre persona për pastrim të parave

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), në koordinim me Policinë e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, kanë arrestuar tre të dyshuar ...

Arrestohen dy familjarë të zyrtarit të LDK-së në Drenas

KALLXO.com merr vesh se dy persona janë arrestuar nën dyshimin për futjen e parave me ngjyrë në një bankomat, e që të njëjtat janë tërhequr ...

Rumania dënon vajzën e ish-presidentit për pastrim parash

Vajza e madhe e ish-presidentit të Rumanisë Traian Basescu dhe ish-ministrja Elena Udrea u dënuan për përfshirje në një skemë pastrimi parash për të paguar pë...

DASH, raport kritik për luftën ndaj narkotrafikut e pastrimit të parave në Shqipëri

“Sundimi i dobët i ligjit, korrupsioni dhe një shkallë e lartë e papunësisë janë faktorët kryesorë të problemit të kontrollit të drogës në Shqipëri. Grupet ...

Rrëfimet e dëshmitarëve për mashtrimin me viza pune në gjykimin ndaj Milaim Zekës dhe dy të tjerëve

Bekim Mikullovci, Kastriot Aliu, dhe Kastriot Brahimi kanë dhënë dëshmitë e tyre në gjykimin për mashtrim me viza gjermane, shpëlarje parash dhe shmangie nga tatimi, ndaj ...