Postet nga: Pasaportat

MPB: Në fund të janarit pritet furnizimi me material për pasaporta, leje të vozitjes e letërnjoftime

Në fund të këtij muaji pritet që Kosova të furnizohet me material për pasaporta, leje të vozitjes e për letërnjoftime.

Çitaku reagon për kërkesën e Sveçlës që të lejohen kosovarët të hyjnë në Gjermani me pasaporta të skaduara

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar në lidhje me kërkesën e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlës, që kosovarët në Gjermani ...

MPB këtë javë kontrakton mbi 4 milionë euro për furnizim me pasaporta dhe dokumente tjera

Pritjet e gjata të qytetarëve për tu pajisur me dokumentet personale dhe mungesës së furnizimit me to, duket se po i vjen fundi, pasi Ministria për ...

Franca fuqizon pasaportat e COVID-it

Parlamenti francez ka vënë në fuqi një ligj që i prezanton si të domosdoshme pasaportat e COVID-it për të hyrë në bare, restorante dhe për udhëtime ...

Dy muaj pritje për pasaportë

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut, të cilët aplikojnë për marrjen e dokumenteve për udhëtim, duhet të presin për termin rreth dy muaj, pasi terminë...

Anulohet tenderi 21 milionë eurosh i dokumenteve personale

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se kanë anuluar tenderin për pajisje me dokumente identifikuese në vlerë prej 21 milionë eurove.