Postet nga: partia demokratike

Sali Berisha pas nëntë vitesh sërish në krye të Partisë Demokratike

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha është rizgjedhur pas nëntë vitesh kryetar i Partisë Demokratike, në zgjedhjet e zhvilluara ditën e sotme nga Komisioni i Rithemelimit. Në garë ...

Goditet me vezë vetura e Lulzim Bashës (VIDEO)

Të rinjtë e Partisë Demokratike kanë protestuar sot kundër Luzim Bashën dhe e kanë goditur me vezë veturën e tij.

Basha akuzon Berishën për nxitjen e dhunës në betejën partiake

Kreu i Partisë Demokratike (PD) të Shqipërisë, Lulzim Basha, është paraqitur të premten, 14 janar, para Prokurorisë së Shtetit, për të dëshmuar mbi ngjarjet e dhunshme të javë...

Përkrahësit e Sali Berishës thyejnë derën e selisë së PD-së dhe hyjnë brenda (VIDEO)

Pas dy orëve protestuesit kanë arritur të thyejnë derën kryesore të selisë së PD-së.

Komisioni i rithemelimit në selinë e PD, shkelmohet dera e sallës së mbledhjeve

Sali Berisha dhe anëtarët e Komisionit të Rithemelimit në Partinë Demokratike hynë këtë të martë në selinë e Partisë Demokratike. Një mbështetës i PD shkelmoi ...

Berisha: Dorëzojmë 4200 firma për Kuvendin. Bardhi: Eshtë një bllof

Në Shqipëri, ish udhëheqësi i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe mbështetësit e tij dorëzuan mbrëmjen e së mërkurës, 4200 firmat që ata ...

Berisha paralajmëron nisjen e takimeve për ‘një PD më të bashkuar’

Ish-kryeministri dhe lideri historik i Partisë Demokratike Sali Berisha ka lajmëruar se sot nis “Foltorja për një PD më të bashkuar”.

4 kandidatë në garë për kreun e PD-së (EMRAT)

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur që të zyrtarizojë si kandidatë për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Bashën, Edith Harxhin, Fatbardh Kadillin dhe Agroh Shehajn, duke skualifikuar kë...