Postet nga: Parlamenti

Bekë Berisha - kryeministrit Kurti: Mos u përgjigjeni ju zotëri Hegel, por ministrat përkatës

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha i ka parashtruar një pyetje lidhur me subvencionet dhe grandet e fermerëve ministrit të Bujqësisë, ...

Kryeparlamentari takoi kryetaren e kushtetueses

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Gresa Caka – Nimani.

Kuvendi vazhdon seancën parlamentare, në rend dite shkarkimi i 5 anëtarëve të KPMSHCK-së

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mblidhet për të vijuar seancën plenare të nisur më 24 qershor. Kanë mbetur edhe shtatë pika, ku do të fillohet ...

Qytetarët e veriut nuk paguajnë taksa, shteti ua paguan rrymën e ujin

Në katër komunat veriore, qytetari mund të ndërtoj shtëpi apo banesë kudo e kurdo pa pasur nevojë për leje ndërtimore, pasi një të tillë nuk ...

Xhaferi uron Konjufcën

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Talat Xhaferi, ka uruar Glauk Konjufcën, për zgjedhjen e tij në krye të Kuvendit të Kosovës.

Urdhërohet të largohet nga parlamenti pasi kishte marrë fëmijën 5 muajsh me vete (VIDEO)

Deputetja keniane, Zuleika Hassan u urdhërua që të largohej nga salla e Kuvendit pasi kishte marrë me vete fëmijën e saj 5 muajsh, raporton BBC.

Debat i 'nxehtë' në Parlamentin grek

Seanca për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës, në Parlamentin grek, filloi me debat të “nxehtë” dhe në atmosferë të tensionuar.

Rasti i ‘gylenistëve’, shefi i AKI-së Shpend Maxhuni të hënën merret në pyetje

Driton Selmanaj, zëvendës-kryesues i Komisionit Hetues Parlamentar për depërtimin e gjashtë shtetasve turk, ka konfirmuar për KALLXO.com se ky Komision të hënën ...