Postet nga: Parku

'Never Say Never', fjalia e famshme e Adem Demaçit përjetësohet në vepër arti nga Alban Muja

Fjalia e famshme e Adem Demaçit, “Never Say Never” është përjetësuar në vepër arti nga Alban Muja.

Biznesmeni Labinot Vitia dyshohet se ia dha 40 mijë euro ryshfet ish-kryetarit Bratislav Nikoliq

Tridhjetë ditë paraburgim ka kërkuar Prokuroria e Ferizajt për Labinot Vitinë, i arrestuar gjatë ditës së djeshme në rastin e njohur si ‘Brezovica’. Përveç Labinot Vitisë, ...

Pamje - Dëmtohet shtegu i vrapimit në lagjen 'Arbëria'

Shtegu i vrapimit në njërën nga parqet e Prishtinës është dëmtuar i tëri.

Shtatorja e Adem Demaçit dhe vepra artistike ‘Kurrë mos thuaj kurrë’ shumë shpjetë në Prishtinë

Vepra artistike që do mbajë emrin ‘Never say never’ bashkë me shtatoren e Adem Demaçit  shumë shpejtë do vendosen në Prishtinë.

Me Covid nëpër këmbë, parqet vlojnë nga qytetarët

Fundjava dhe moti i mirë i nxori shkupjanët jashtë. Në parkingun e Vodnos asnjë vend i lirë. Në hapësirën e gjelbër secili në mënyrën ...

Kërkohet pezullimi i projektit për ‘Parkun e Aventurave’ në Gërmi (VIDEO)

Disa Organizata të Shoqërisë Civile në Kosovë, po kërkojnë pezullimin e projektit të ‘Parkut të Aventurave’ i planifikuar të ndërtohet në Parkun “Gërmia” në Prishtinë.

Lirohen nga akuza zyrtarët e Urbanizmit në komunën e Skenderajt

Hasan Shala, ish drejtor i Urbanizmit në Komunën e Skenderajt, dhe Sanije Ahmeti, zyrtare në këtë drejtori, aktualisht drejtoreshë e Urbanizmit, janë shpallur të pafajshëm sot nga ...

Fillon ndërtimi i parkut në fshatin Celinë të Rahovecit

Në fshatin Celinë të Komunës së Rahovecit ka filluar sot ndërtimi i një parku.