Postet nga: parku i gërmisë

Projekti i pritores së autobusëve në hyrje të Gërmisë (FOTO)

Drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Prishtinës, Ilirik Musliu ka publikuar pamje të projektit të pritores së autobusëve e cila pritet të ndërtohet në ...

‘Qytetarët Aktivë’ dorëzojnë ankesë në Komunë të Prishtinës për ‘Sunny Hill’

Organizata joqeveritare ‘Qytetarët Aktivë’ kanë dorëzuar ankesë drejtuar kryetarit të Prishtinës, Përparim Ramës dhe Drejtorisë së Parqeve, duke kërkuar që të anulojnë pëlqimin ...

Ambientalistët dhe mbrojtësit e të drejtave të kafshëve kundër mbajtjes së "Sunny Hill" në parkun e Gërmisë

Elza Ramadani nga organizata joqeveritare Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve ka kritikuar vendimin për mbajtjen e festivalit të muzikës ‘ Sunny Hill’ në parkun Gërmia, ...

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit bën thirrje të mos ngacmohen gjarpërinjtë në Gërmi

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës përmes një reagimi për media kanë thënë se gjarpërinjtë në Parkun e Gërmisë janë pjesë e ...

Shoqëria civile kundërshton procedurat për montimin e një shtëpize në Parkun e Gërmisë

Një produksion i filmit në Kosovë ka zgjedhur Parkun e Gërmisë për montimin e një shtëpize prej druri, për të kryer disa xhirime filmike.

Komuna nuk e gjeti ariun, hapet Parku i Gërmisë për qytetarët

Komuna e Prishtinës përmes një komunikate ka njoftuar për rihapjen e Parkut të Gërmisë.

Vërehet një ari në Parkun e Gërmisë, Shpend Ahmeti apelon për kujdes

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, u ka bërë apel qytetarëve të shmangin frekuentimin e Parkut të Gërmisë pasi që aty është vërejtur një ari.

FOTO - Kështu do duket 'Parku i aventurave' në Gërmi

Në nëntor të vitit të kaluar u nis debati mbi mbrojtjen e parkut nacional “Gërmia”, kjo si shkak i qarkullimit të idesë se Komuna kishte për që...