Postet nga: parku i biznesit

Mungesa e ujit për shuarjen e zjarrit te fabrika në Drenas, KRU "Prishtina": Jemi duke punuar që të ketë ujë

Gjatë intervenimit për shuarjen e zjarrit që përfshiu një fabrikë të plastikës në Korreticë të Epërme të Drenasit, zjarrfikësit po përballen me mungesë të ...

Zjarri në fabrikën e plastikës në Drenas, deklarohen nga Prokuroria

Prokurori i Shtetit ka autorizuar Policinë e Kosovës dhe njësitë relevante për ndërmarrjen e veprimeve me qëllim të ndriçimit të rrethanave të zjarrit në ...

Zjarri në fabrikën e plastikës, komandanti i zjarrfikësve në Drenas thotë se situata është vënë nën kontroll

Afrim Xhelili, komandant i zjarrfikësve në Drenas, thotë se situata me zjarrin tek fabrika në parkun e biznesit është vënë nën kontroll.

Zjarri në fabrikën në Drenas, detaje nga vendi i ngjarjes - FOTO

Zjarri ka përfshirë një fabrikë në fshatin Korreticë të Epërmes të Drenasit, mesditën e së hënës (11.03.2024).

Parku i Biznesit pa ujë, shkak dyshohet të jetë një ndërhyrje ilegale në ujësjellës

Në Parkun e Biznesit në Drenas tash e disa ditë bizneset që operojnë aty janë në hall me ndërprerjet e furnizimit me ujë.

Haradinaj miraton vendimin për ndërtimin e Parkut të Biznesit në Skenderaj

Qeveria e Kosovës në detyrë në mbledhjen e sotme miratoi vendimin përfundimtar për realizimin e Parkut të Biznesit në Marinë të Skenderajt.

Limaj: Parku i Biznesit në Viti do të krijojë vende të reja të punës

Kryetari i NISMA-s, Fatmir Limaj, së bashku me anëtarin e partisë së tij, Endrit Shala, kanë vizituar Zonën Ekonomike në Budrikë të Vitisë, ku ka thënë se ...

Gjobitja e Kompanisë që Derdhi Kanalizim në Natyrë

Emisioni “Jeta në Kosovë” sonte transmetoi hulumtimin mbi ndotjen e ambientit që është bërë nga Parku i Biznesit në Drenas.