Postet nga: Paris

Dy të vdekur në Paris

Një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi me thikë në Paris, ndërsa policia ka vrarë të dyshuarin për sulmin.

Kurti në Paris: Formati i Dialogut më i Rëndësishëm se Pjesëmarrësit

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti gjatë fjalës së tij në Fondacionin "Jean Jaurès" në Paris tha se në Dialogun e Brukselit më i rëndësishëm ë...

Izet Curri, Mes Makinës së Qepjes dhe Lobimit për Kosovën në Francë

Izet Curri i cili është rritur në lagjen e Gazi Babës në Shkup dhe që krenohet me prejardhjen e tij nga rrethina e Kaçanikut ka arritur të prekë ...

Gjendet një Bombë Afër Stadiumit të PSG-së

Një mjet shpërthyes shpërthimi është gjetur afër fushës së klubit futbollistik Paris Saint Germain.

Katër S-të Serbe në Pllakën e Ambasadës

Në një njoftim të kësaj ministrie thuhet se sot punonjësit e ambasadës në kryeqytetin francez e gjetën të dëmtuar pllakën në hyrje të ndë...

Kryeministri Mustafa në Samitin e Liderëve në Paris

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka udhëtuar për në Paris ku do të marrë pjesë në Samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Shpresa që Ngjall Parisi te Kampionët

Shpresa që Ngjall Parisi te Kampionët

Nëse vlen thënia popullore se dita e mirë shihet në mëngjes, atëherë viti 2016 ka nisur mbarë për xhudistët kosovarë, thotë trajneri Driton Kuka, i ...

Kërkohen Investime në Sport për Ngritje të Imazhit

Medaljes së artë në garën e Parisit të sjellë nga xhudistja Majlinda Kelmendi i është gëzuar edhe Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, edhe pse askush nga Qeverisa ...