Postet nga: Paris

Shkon në katër numri i të vdekurve nga shpërthimi në Paris

Numri i të vdekurve nga një shpërthim që dyshohet se u shkaktua nga gaz në Paris është rritur në katër pasi punonjësit e shpëtimit gjetën ...

Shpërthim i fuqishëm në Paris

Një shpërthim i fuqishëm është raportuar sot në Paris, raporton policia franceze, me një fotografi që tregojnë një ndërtesë të dëmtuar.

Arrestohet organizatori i sulmit në Charlie Hebdo

Policia ka arrestuar një nga organizatorët e sulmit në redaksinë e Charlie Hebdo në 2015, ku 12 persona humbën jetën.

Skulptorja pejane Arjeta Miftari ekspozon në Paris

Ambasada e Republikës së Kosovës në Paris të Francës, do të hapë të mërkurën ekspozitën “Hyjneshat” të skulptores kosovare Arjeta Miftari.

Policia përdor gaz lotsjellës në protestat në Paris

Policia është përleshur me grupin e protestuesve të njohur si “xhaketat e verdha”, në Paris të Francës, në protestën e re anti-qeveritare.

Thaçi: Kundërshtarët e marrëveshjes me Serbinë kanë qëllim thyerjen e Evropës

Presidenti Thaçi i ka dhënë një rezyme qëndrimit të tij në Paris gjatë forumit të paqes. Ai ka folur për deklaratat dhe bisedat që i ka ...

Presidenti i Bayernit i kërkon falje lojtarit për ofendimin

Presidenti i Bayern Munich, Uli Hoeness, është penduar për ofendimin që i kishte bërë ish-futbollit të Bayernit Juan Bernat.

Kompanitë kosovare prezantojnë produktet e tyre në Paris

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, përmes Agjencisë për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë ka organizuar pjesëmarrjen e kompanive kosovare në Panairin më të ...