Postet nga: Paris

Tërnava shpreh keqardhje për djegien e katedrales 'Notre Dame'

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Myftiu Naim Tërnava, vizitoi sot ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert.

Haradinaj: Ndarja e fondeve për Notre-Dame, gjest mirënjohës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është deklaruar për media në lidhje me ndarjen e fondeve nga Qeveria për restaurimin e katedrales Notre Dame, në Paris.

Prokurori i Parisit tregon çka e shkaktoi zjarrin në Notre Dame

Zjarri në katedralen e Notre Dame ka të ngjarë të ketë qenë rezultat i një aksidenti dhe nuk kishte asnjë shenjë se ishte shkaktuar me qëllim, raporton Reuters.

Pamje të katedrales Notre Dame pas zjarrit (Foto)

Pas nëntë orësh zjarrfikësit francez e kanë shuar zjarrin në katedralen Notre Dame në Paris.

Shuhet tërësisht zjarri që dogji katedralen Notre Dame

Zjarri që dëmtoi keq katedralen Notre-Dame në Paris u shua plotësisht, bëri të ditur Departamenti për Zjarre i Francës.

Shuhet zjarri në katedralen Notre Dame

Pas nëntë orësh zjarrfikësit francez e kanë shuar zjarrin në katedralen Notre Dame në Paris.

Do ta rindërtojmë katedralen Notre-Dame, thotë Macron

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, u zotua se do ta rindërtojë katedralen mesjetare Notre-Dame, pasi një zjarr i madh shkatërroi pjesërisht simbolin e Parisit.

Përfshihet nga zjarri katedralja Notre Dame në Paris

Një zjarr ka shpërthyer në katedralen e famshme të Notre Dame në Paris, thonë zjarrfikësit.