Postet nga: Paris

Kryetarja e Parisit noton në lumin e Senës në prag të Olimpiadës

Kryetarja e Parisit, Anne Hidalgo, notoi të mërkurën në lumin e Senës, për t’u dëshmuar atletëve që do të marrin pjesë në Lojë...

Një grua sulmohet nga ujqërit në një park afër Parisit

Një grua ndodhet në kujdes intensiv pasi u sulmua nga ujqërit teksa vraponte në një park kafshësh në afërsi të Parisit, raporton BBC.

'Shota' - Makina e parë ushtarake e Shqipërisë prezantohet në Paris

Makina e parë ushtarake shqiptare, e quajtur "Shota" është prezantuar në panairin “EUROSATORY” në Paris të Francës.

Policia në Paris thotë se po e fiton luftën kundër krimit afër Kullës Eiffel

Shefi i Departamentit policor në Paris, Laurent Nunez, ka thënë se shkalla e krimit ka rënë në mënyrë të konsiderueshme rreth Kullës Eiffel dhe zonave tjera ...

Boksierja Donjeta Sadiku pas kualikimit në Lojërat Olimpike 2024: Jam krenare që jam shqiptare - VIDEO

Boksierja nga Kosova, Donjeta Sadiku ka arritur të kualifikohet në Lojërat Olimpike Paris 2024 pasi sot më 09.03.2024 mundi italianen, Alessia Mesiano, në gjysmëfinalen e kategorisë -60 kg, të turneut ...

Ilustrimi: Diar Vuçetaj/KALLXO.com

Kush prej ambasadorëve e mori pagën më të lartë e kush më të ulët gjatë vitit 2023?

Tre ambasadorët e Kosovës që kanë pasur pagën më të ulët gjatë vitit 2023 janë ata që veprojnë në Shkup, Podgoricë dhe Ankara. Për rreth 2 mijë 500 ...

Ilustrimi: Diar Vuçetaj/KALLXO.com

Shpenzimet për misionarët kosovarë në Francë, sa para u paguan për qiratë e rezidencave të tyre?

Paratë që janë nxjerrë nga arka e shtetit për t’ua hequr shpenzimet dhe për t’ua dhënë pagat dy misionarëve diplomatikë të Kosovës në ...

Paris, gjykata mban në fuqi dënimin ndaj ish-presidentit francez Sarkozy

Një gjykatë apeli vendosi të mërkurën, më 14.02.2024, të mbajë në fuqi vendimin e fajësisë për ish presidentin francez Nicolas Sarkozy për financim të paligjshëm ...