Postet nga: paratë

Paratë false, BQK-ja tërheq nga qarkullimi 2.5 milionë monedha dy euroshe

Banka Qendrore e Kosovës ka bërë të ditur se nga dhjetori i 2023-s e deri në prill të këtij viti janë tërhequr nga qarkullimi 2.5 milionë monedha 2 ...

Rahovec, një qytetar i gjen 10 mijë euro dhe i dorëzon në Polici

Policia e Kosovës ka njoftuar se një qytetar nga fshati Gexhë i Rahovecit më 07.04.2024 ka gjetur 10 mijë euro dhe ato i ka dorëzuar në Polici.

Pronari i shtëpisë jashtë vendit, i vidhen para e një armë për shenjëtari

Pasditen e 17 janarit është regjistruar një vjedhje e rëndë në rrugën "Drenica" në Ferizaj. Persona të panjohur dyshohet se kanë vjedhur para dhe një armë me leje pë...

Maskat grabisin një person në Prishtinë, policia në kërkim të autorëve

Policia ka bërë të ditur se është duke hetuar një rast të grabitjes në Prishtinë.

Dyshohet se bleu mall me franga të falsifikuara, policia po heton rastin

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke hetuar një rast të blerjes me para që dyshohet se janë të falsifikuara në një market në Gjilan.

A po i shpenzoni paratë tuaja kot për suplemente? Me shumë mundësi, po!

Suplementet me vitamina, minerale dhe multivitamina nuk kanë gjasa t'ju mbrojnë nga kanceri, sëmundjet e zemrës ose vdekshmëria e përgjithshme, thotë një studim nga Task Forca ...

‘Para të errëta’ dhe këshilltarë izraelitë pas zgjedhjeve shqiptare

Reklamat politike të paguara nga “para të errëta” anonime u panë më shumë se 50 milionë herë përpara zgjedhjeve parlamentare të 25 Prillit, sipas të dhënave të analizuara nga ...

Trusti me njoftim rreth 10 përqindëshit

Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar kontribuesit që nuk kanë aplikuar ende për tërheqjen e 10 përqindëshit, se kanë afat të aplikojnë deri më 6 prill. Trusti pë...